SEPETİNİZDE ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR.

Selametle Vazo

10019061

Selametle Vazo Selametle Vazo
10.250,00 TL (KDV dahil perakende satış fiyatı)
“Sağ, Salim..”

Kötülüklerden korunmak, şifa almak, şans ve nazar için hazırlanan tılsımlı eşyalar, binlerce yıl boyunca kullanılmış ve halen de kullanılmaya devam etmektedir. İnsanoğlu tek tanrılı dinlere kadar çeşitli idol ve heykelciklerin kendilerini kötülüklerden koruyacağına inanmıştır. Daha sonraki dönemlerde ise pozitif etkileri olduğuna inanılan çok çeşitli objeler kullanılmış, bunların üzerine ilahi gücün isim ve sıfatları çeşitli sembol ve şekillerle işlenmiştir.

Benzer bir anlayış Osmanlı Sultanlarının inançlarını, dua ve kaderi algılama biçimlerini gösteren Topkapı Sarayı’ndaki “Tılsımlı Gömlekler Koleksiyonu”nda görülür. Bu gömleklerin, giyen kişiyi hastalıklara ve türlü kötülüklere karşı koruduğuna, hastalara şifa verdiğine inanılırdı.

Selametle Vazo üzerinde Topkapı Sarayı’nda bulunan tılsımlı bir gömleğin sırt kısmından bir parça stilize edilmiştir. Vazonun gövdesindeki bordürde “Muhammed” kufi yazı stili ile yer almaktadır.

Selametle Vazo, el imalatı camdan üretilmiştir ve rölyef desenlerin tümü el işçiliği ile 24 ayar altın yaldız kullanılarak dekorlanmıştır.

Üretimi 2000 adet ile sınırlıdır.

Çap : 18 cm
Yükseklik : 20 cm

% 100 el yapımıdır.
Ürünün Menşei : Türkiye
Temizleme Önerisi : Kuru bezle siliniz.


100% El Yapımıdır