SEPETİNİZDE ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR.

Pençe-i Al-i Aba Kase

10019010

Pençe-i Al-i Aba Kase Pençe-i Al-i Aba Kase
11.500,00 TL (KDV dahil perakende satış fiyatı)
“Allah Korusun”

PENÇE-İ AL-İ ABA KASE


Kötülüklerden korunmak, şifa almak, şans ve nazar için hazırlanan tılsımlı eşyalar, binlerce yıl boyunca kullanılmış ve halen de kullanılmaya devam etmektedir. İnsanoğlu tek tanrılı dinlere kadar çeşitli idol ve heykelciklerin kendilerini kötülüklerden koruyacağına inandı. Daha sonraki dönemlerde ise pozitif etkileri olduğuna inanılan çok çeşitli objeler kullanılmış, bunların üzerine ilahi gücün isim ve sıfatları çeşitli sembol ve şekillerle işlenmiştir.

Pençe-i Al-i Aba; Hz.Muhammed, Hz.Ali, Hz.Hasan, Hz.Hüseyin ve Hz. Fâtıma'nın adlarının, el şeklinde yazılmasına verilen isimdir. Pençe-i Al-i Aba Kase, el pençesi şekinde yapılmış tılsımlı objelerden esinlenerek tasarlanmıştır. Desen olarak Türk Vakıf Hat Sanatları Müzesi’nde bulunan şifalı dualarla bezeli tılsımlı gömlek üzerinden alınan motifler ve Hz. Ali’nin kılıcı zülfikar stilize edilerek kullanılmıştır.

Pençe-i Al-i Aba Kase, el imalatı bej opal camdan üretilmiş olup, üzerindeki rölyef desenlerin tümü el işçiliği ile 24 ayar altın yaldız ve cam boyası kullanılarak dekorlanmıştır.

En : 17 cm
Boy : 24 cm

% 100 el yapımıdır.
Ürünün Menşei : Türkiye
Temizleme Önerisi : Kuru bezle siliniz.


100% El Yapımıdır