SEPETİNİZDE ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR.

Cevher Şekerlik

10019026

12.500,00 TL (KDV dahil perakende satış fiyatı)
İstanbul siluetinde görkemli bir yapı olan Süleymaniye Camii, 1550-1557 yılları arasında Kanuni Sultan Süleyman tarafından, Mimar Sinan'a yaptırılmıştır. 26,5 metre çapındaki ana kubbe, iki yarım kubbe ile desteklenmiş, yarım ikişer eksedra ile genişletilmiştir. Caminin yan nefleri, bir büyük, bir küçük kubbe olmak üzere, beşer kubbe ile örterek değişik bir etki yaratmıştır. 53 metre yüksekliğindeki ana kubbe, mekanda mistik bir ferahlık ve genişlik etkisi yaratmaktadır. Cami, 128 adet pencereyle ve onlarca kandille aydınlatılmış, bu kandillerden çıkan isin duvarları kirletmemesi ve ayrıca isten mürekkep yapımında istifade edilebilmesi için girişin üzerine bir is odası inşa edilmiştir.
Süleymaniye Camii'nin kubbe hattının, bazı kaynaklara göre Ahmet Karahisari (1469?-1556) tarafından, bazılarına göre ise Ahmet Karahisari ve öğrencisi Hasan Çelebi tarafından yazıldığı düşünülmektedir. Camideki hatlar, Kuran-ı Kerim'den alınmış ayetleri ve hadislerden seçilmiş metinleri içermektedir. Bu metinlerin yazılma amacı, hat sanatı yardımı ile insanlara mesajlar vermek ve bu mesajlar ile insanları düşünmeye yöneltmektir.
Cevher Şekerlik üzerinde bulunan desenler, Süleymaniye Camii’nde bulunan desenlerden ve kubbe hatlarından esinlenilerek oluşturulmuştur. Şekerlik üzerinde bulunan yazılarda, ayetler istiflenerek yazılmıştır.
Cevher Şekerlik, el imalatı füme yeşil camdan üretilmiştir ve üzerindeki rölyef desenlerin tümü el işçiliği ile 24 ayar altın ve cam boyaları kullanılarak dekorlanmıştır.

Üretimi 2.000 adetle sınırlıdır.

Çap : 13,7 cm
Yükseklik : 18,5 cm

% 100 el yapımıdır.
Ürünün Menşei : Türkiye
Temizleme Önerisi : Kuru bezle siliniz


100% El Yapımıdır