SEPETİNİZDE ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR.

Alinazar Ayna

10019079

29.500,00 TL (KDV dahil perakende satış fiyatı)
“Allah nazardan saklasın”

El formu pek çok dini inanışa göre nazara ve kem göze karşı koruyucu kabul edilmiştir. İslam kültüründe “Fatma Ana’nın Eli” olarak bilinen bu form, Arap kültüründe Hamse Eli, Musevi kültüründe ise Hameş veya Miriam’ın Eli olarak geçer. Üzerine değişik dualar yazılarak etki gücü arttırılan el şeklinin kem gözlere ve nazara karşı kullanılan etkili bir tılsım olduğuna inanılır.

İslam dininde, beğenerek, imrenerek veya kıskanarak bakılan şeylere nazar değebileceğine inanılır. İnanışa göre, insana, hayvana ve hatta cansız nesnelere de nazar değebilir. Bu nedenle, nazardan korunmak amacıyla bazı ayet ve dualar okunur.

Alinazar Ayna, form olarak Fatma Ana elinden esinlenerek tasarlanmıştır. Aynadaki nazar ayetleri, nazardan korunmak için okunan en önemli ayetlerden olan Kalem Suresi’nin 51. ve 52. ayetlerinden alınmıştır. “Celi sülüs” yazı tarzında yazılmıştır. Ayetlerin anlamı, "Ve inkâr edenler, zikri (Kur'ân'ı) işittikleri zaman gerçekten seni, neredeyse gözleri ile devirirler. Ve: “Muhakkak ki o, gerçekten mecnundur (delidir).” derler. şeklindedir.

Alinazar Ayna üzerindeki rölyef desenlerin tümü el işçiliği ile 24 ayar altın yaldız kullanılarak dekorlanmıştır.

* Alînazar (A.): Yüksek görüşlü

Üretimi 2.000 adetle sınırlıdır.

Çap : 37,5 cm
Boy : 46 cm

% 100 el yapımıdır.
Ürünün Menşei : Türkiye
Temizleme Önerisi : Kuru bezle siliniz.


100% El Yapımıdır