SEPETİNİZDE ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR.

Nemrut Zeus Kutu

10019590

Nemrut Zeus Kutu Nemrut Zeus Kutu
5.950,00 TL (KDV dahil perakende satış fiyatı)
Dünyanın 8 harikasından biri olan, 2.150 metre yüksekliğindeki Nemrut Dağı, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin Adıyaman İli, Kahta İlçesi Ankar Dağları yakınında bulunur.

Grek ve Pers uygarlıklarının inanç, kültür ve geleneklerinin bütünleştiği güçlü bir krallık olan Kommagene’nin Kralı Antiochus Theos, M.Ö. 62 yılında bu dağın tepesine, pek çok Yunan ve Pers tanrısının heykeliyle beraber kendi mezar tapınağını da yaptırmıştır. Mezar tapınağı, yükseklikleri 8-10 metreyi bulan tanrı ve kral heykelleri ile Mısır dışında eski çağdan kalmış bir eserdir.

Heykeller, bir aslan ve bir kartal heykeliyle başlar ve aynı düzende son bulur. Hayvanların kralı olan aslan yeryüzündeki gücü, tanrıların habercisi olan kartal ise göksel gücü sembolize eder. Heykeller her iki tarafta da şu şekilde sıralanmıştır: Kral 1. Antiochos (Theos); Fortuna (Theichye- Kommagene-Tanrıça); Zeus (Oromasdes); Apollo (Mithras-Helios-Hermes), Herakles (Ares- Artagnes).

Nemrut Dağı, 1987 senesinde UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne dahil edilmiştir. Nemrut Zeus Kutu, el imalatı krem opal camdan üretilmiştir ve altın boyalar kullanılarak eskitme uygulanmıştır.

Üretimi 2.000 adetle sınırlıdır.

Çap : 15 cm
Yükseklik : 20 cm

% 100 el yapımıdır.
Ürünün Menşei : Türkiye
Temizleme Önerisi : Kuru bezle siliniz.


100% El Yapımıdır