SEPETİNİZDE ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR.

Troya Vazo

10016150

12.500,00 TL (KDV dahil perakende satış fiyatı)
Çanakkale’de geçen ve Yunan Mitolojisi’ndeki önemli efsanelerden biri olan Truva Savaşı, mitin kendisi kadar kahramanlarıyla da tüm dünyada ilgi görmüştür. Truva Savaşı’nda önemli rol oynayan kahramanlardan, cesurluğuyla bilinen ve Truva Ordusunun başkumandanı olan prens Hektor ve dünyanın en büyük savaşçısı olarak kabul edilen, efsanelerde yarı tanrı olarak geçen Achilleus’in (Aşil), yanında Salamis'li Aias (Ajax), Troya savaşına yalnız on iki gemi getirdiği halde, Akha'ların Achilles’ten sonra en yiğit savaşçısıdır.

M.Ö. 480-500 yıllarına ait bir kulplu kap üzerindeki bu dramatik sahne, Paşabahçe’nin ustalığıyla cam üzerinde yeniden hayat buluyor. Troya Vazo, orijinali Viyana'daki Kunthistorisches Müzesi'nde bulunan zamanın ünlü vazo dekorcusu Douris tarafından dekorlanan kaptan esinlenilerek oluşturulmuştur. Sahnede, Achilleus’in zırhını Odysseus ve Aias’ın istemesi üzerine, Athena’nın yönettiği bir oylama resmedilmiştir.

Paşabahçe Mağazaları için özel olarak üretilmiş bu ürünü bulaşık makinesinde yıkamayınız, kuru bezle silerek temizleyiniz.

Çap : 12 cm
Yükseklik : 35 cm

% 100 el yapımıdır.
Ürünün Menşei : Türkiye


100% El Yapımıdır