SEPETİNİZDE ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR.

Aşk Vazo

10019499

10.450,00 TL (KDV dahil perakende satış fiyatı)
Hat sanatının layık olduğu övgü için, İslam alemindeki yaygın söze; ‘Kur’an-ı Kerim’in Hicaz’da nazil olduğu, Mısır’da okunduğu ve İstanbul’da yazıldığı’ sözüne sığınmak kâfi; başka söze ne hacet?
Hat sanatı; biricik yapısını, başka kültürlerin yozlaştırıcı etkisinden koruma kabiliyeti, tam bir usta-çırak ilişkisine yaraşır kurallarla nesilden nesile akışı, çağların, süreçlerin sanatı yenilenme yeteneğine sahip kılmasından süzülüp günümüze geldiği gibi, geleceğe uzanan en geleneksel ve modern tasavvurlara da ilham kaynağı olmuştur.
“Medeniyet âleminde yazı ve İslam medeniyetinde kalem güzeli” adlı eserde belirtilen, Hat sanatını tarifleyen, Hat sanatına ithaf edilen, “bir haller olur,
sade bir renk, geometrik bir sessizlik,harekete gelen, canlanan, cilvelenen. Kulakların duymadığı, içlerin dinlediği, sessiz bir armoni içinde ruhu hareketlendiren metafizik musiki. O ben, ben o oluruz.” Hat sanatı, başlangıcında Arap harfleriyle vücuda getirilen sanat yazıları olarak tariflense de, tanımlama yolculuğunu, İslam kaynaklarındaki “cismani aletlerle meydana
getirilen ruhani bir hendese” sözüyle tamamlamış
ve yolculuğunun pek çok evresinde bir başka
güzelle, tezhib ile yol arkadaşlığı yapmıştır.
Aynalı yazı şeklinde kullanılan “eser-i aşk” hat
çalışması, siyah opal renkli camdan üretilmiş vazoda, üzerindeki rölyef desenlerin tümünde platin yaldız ve yarı değerli doğal taşlar kullanılarak; Paşabahçe’nin el işçiliği ve ustalığı ile sunulmaktadır.

Çap : 24 cm
Yükseklik : 25 cm
Renk/Desen : koleksiyon

% 100 el yapımıdır.
Ürünün Menşei : Türkiye
Temizleme Önerisi : Kuru bezle siliniz.


100% El Yapımıdır