SEPETİNİZDE ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR.

Soteria Vazo

10019100

22.950,00 TL (KDV dahil perakende satış fiyatı)
Soteria Vazo üzerinde, Antakya`da bulunmuş ve Antakya Arkeoloji Müzesi`nde sergilenmekte olan M.S. 5.yy`a tarihlenen taban mozaiği resmedilmiştir. Bir hamama ait olduğu anlaşılan taban mozaiğe üzerinde, yazısından adının Soteria olduğu anlaşılan ve "yenilenmeyi" temsil ettiği düşünülen bir kadın büstü yer almaktadır.

Antakya mozaikleri, 2.yy başlarıyla 6.yy arasında kilise, özel konut ve hamamların taban döşemeleri olarak yapılmış ve büyük bölümü Antakya, Harbiye, Çevlik civarında yapılan kazı çalışmalarında ortaya çıkarılmıştır. Teknik üstünlükleri, dekoratif ve naturalist etkileri ile Hellenistik sanat geleneğinin devamı niteliğinde olan Antakya mozaikleri yapıldığı dönemdeki toplumun kültürel alışkanlıkları ve sanat zevki hakkında bilgi vermektedir.

Soteria Vazo, el imalatı amber renkli camdan üretilmiştir. Desenlerin uygulandığı cam yüzey 24 ayar altın yaldız kullanılarak kaplanmış, altın kaplanan yüzeye mozaik doku uygulaması yapılmış ve oluşan her bir mozaik parçaçığı özel cam boyası ile tek tek elde boyanmıştır.El imalatı amber renkli camdan, mozaik desenli vazo.

Üretimi 2000 adet ile sınırlıdır.

En : 25 cm
Yükseklik : 24 cm
Renk/Desen : altın

% 100 el yapımıdır.
Ürünün Menşei : Türkiye
Temizleme Önerisi : Kuru bezle siliniz.


100% El Yapımıdır