SEPETİNİZDE ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR.

Zafer Miğfer

10019773

4.595,00 TL (KDV dahil perakende satış fiyatı)

Ürün şu an için stoklarımızda bulunmamaktadır.

Çok eski tarihlerden beri kullanılan ve savaşçının başını darbelere karşı koruyan yakın savunma araçlarından biri olan miğferler, koruyucu silah olmakla beraber, dikkat çekici görünüşleriyle devlet törenlerinde ve askeri merasimlerde ihtişam arttırıcı bir unsur olarak kullanılmıştır. Ana malzemesi metal olan miğferlerin yapımında dövme, kesme, perçin, döküm, zincir örme gibi teknikler kullanılmıştır. Ayrıca süslemelerde altın, gümüş ve taş kakma, kabartma, kumlama gibi maden süsleme teknikleri uygulanmıştır. Avrupa müzelerinde, kuşatma ve savaşlardan ele geçirilen çok sayıda Anadolu kökenli askeri araç gereç bulunmaktadır. Bu yönleriyle miğferler birçok koleksiyonda ve müzede yer almaktadır. Özellikle Viyana Askeri Tarih Müzesi, en fazla Osmanlı eserini bünyesinde barındırması sebebiyle dikkat çekmektedir.
Zafer Miğfer üzerinde bulunan desenler, 16-17. yüzyıl Osmanlı dönemine ait, Moskova Kremlin Müzesi ve Hermitage Müzesi’nde sergilenen miğferlerden esinlenilerek oluşturulmuştur. Desenler, özellikle Osmanlı döneminde kullanılan rumi ve hatai stilindedir. Alt parçasında bulunan desenler, miğferlerin kulak siperliğinden esinlenerek oluşturulmuştur. Benzer miğfer örnekleri, Fransa Louvre Müzesi, Almanya Bayerisches Armee Müzesi ve ABD Metropolitan Müzesi’nde sergilenmektedir.
Zafer Miğfer el imalatı camdan üretilmiştir ve üzerindeki rölyef desenlerin tümü, 24 ayar altın, yaldız ve eskitme boyalar kullanılarak dekorlanmıştır.

Üretim adedi 2.000 ile sınırlıdır

Çap : 18,7 cm
Yükseklik : 32 cm

% 100 el yapımıdır.
Ürünün Menşei : Türkiye
Temizleme Önerisi : Kuru bezle siliniz


100% El Yapımıdır