SEPETİNİZDE ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR.

Önder Vazo

10027209

Önder Vazo Önder Vazo
9.750,00 TL (KDV dahil perakende satış fiyatı)
“Benim için dünyada en büyük mevki ve mükâfat milletin bir ferdi olarak yaşamaktır." (Atatürk, 1923)
Atatürk cepheden meclise hep halkla birlikte hareket etmiştir. Atatürk, halka güvenmiş, halka dayanmış, tüm zaferlerini halkla kazanmış ve sonunda kendini halkla özdeşleştirmiştir.
1933’te şöyle demiştir:
“İki Mustafa Kemal vardır: Biri ben et ve kemik geçici Mustafa Kemal… İkinci Mustafa Kemal, onu ‘ben’ kelimesiyle ifade edemem; o ben değil, bizdir! O, memleketin her köşesinde yeni fikir, yeni yaşam ve büyük ülkü için uğraşan aydın ve savaşçı bir topluluktur. Ben onların rüyasını temsil ediyorum… Geçici olmayan, yaşaması ve başarılı olması gereken Mustafa Kemal odur.”
Önder Vazo, Büyük Önder Atatürk’ün halkla özdeşleşmesini temsil ediyor. Önder Vazo üzerinde bayrağımızın kırmızısı ile cam üzerinde estetik bir kuşak oluşturulmuştur. Vazo üzerinde Anıtkabir’deki 30 Ağustos Başkomutan Meydan Muharebesi kabartmaları; halk ve zafer çelengi sunan melek ile Hüseyin Özkan Anka’nın, Türk gençliğini, Türk aydınını, Türk askerini ve Türk köylüsünü temsil eden heykeli stilize edilerek kullanılmıştır.
Önder Vazo, el imalatı camdan üretilmiş, üzerindeki rölyef desenlerin tümü el işçiliği ile dekorlanmıştır.

Üretim adedi 2023 ile sınırlıdır.

“For me, the greatest privilage and reward in the world is to be a member of this nation." (Atatürk, 1923)
From the front lines of battle to the Turkish Assembly, Atatürk always acted in consort with the people of Türkiye. Atatürk trusted the people, relied on the people, won all his victories with the people, and eventually came to represent the people of the entire nation.
In 1933, he said:
“There are two Mustafa Kemals: One is me, the flesh-and-blood, mortal Mustafa Kemal... The second Mustafa Kemal, I cannot express it with the word 'I'; it's not me, it's us! It's an intellectual and tough society, struggling in every corner of the homeland for new ideas, new life and the great ideal. I represent their dream... That is the real Mustafa Kemal who must live and succeed."
The 'Önder (Leader)' Vase represents the identification of the Great Leader Atatürk as one with the people. An aesthetic banner is featured on the 'Önder (Leader)' Vase with the red color of Türkiye's flag. The vase depicts in a stylized manner the reliefs of the Battle of Supreme Military Command of August 30th in Anıtkabir, the people and the angel presenting the victory wreath, and the statue of Hüseyin Özkan Anka representing Turkish youth, Turkish intellectuals, Turkish soldiers, and Turkish villagers.
The 'Önder (Leader)' Vase is produced from handmade glass. All relief designs on the vase are decorated by hand.

Çap : 19 cm
Yükseklik : 30 cm

% 100 el yapımıdır.
Ürünün Menşei : Türkiye
Temizleme Önerisi : Kuru bezle siliniz.


100% El Yapımıdır