SEPETİNİZDE ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR.

Hitit Şarkısı Vazo

10019562

Hitit Şarkısı Vazo Hitit Şarkısı Vazo
10.950,00 TL (KDV dahil perakende satış fiyatı)
Hitit İmparatorluğu’nun (M.Ö. 1800-1200) başkenti olan Hattuşa, kendine özgü bir kültürün merkezi olduğu için Dünya’da eşi olmayan bir ören yeridir.

Hitit Devleti´nin başkenti, aynı zamanda sanat ve mimarlık alanında gelişmiş bir bölge olan Hattuşa, Çorum´un Sungurlu İlçesi’nin güneydoğusunda yer alır. Yapılan kazılarda 5 kültür katı ortaya çıkmıştır. Bu katlarda Hatti, Asur, Hitit, Frig, Galat, Roma ve
Bizans dönemlerinden kalma kalıntılar bulunmuştur.

Hüseyindede Tepesi’nde bulunan kabartmalı vazolardaki sahneler, Hitit kültüründe önemli bir yeri olan ve çeşitli tarzlarda uygulanan, döneme ait danslar konusunda fikir vermektedir. Yazılı belgelere
göre, çeşitli tanrılar için kutlanan kült törenlerinde, farklı çalgılar çalınmakta, şarkı ve ilahiler söylenmekte, gösteriler yapılmakta ve zaman zaman da dans edilmektedir.

Hitit Şarkısı Vazo, Hüseyindede’de bulunan vazo üzerindeki sahnelerden esinlenerek tasarlanmıştır. Sahnede, simbal ve saplı lut çalan kişiler ve boğa üzerinde durma ya da atlama şeklinde yapılan danslar betimlenmektedir. Hattuşa – Hitit Başkenti, 1986 senesinde UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne dahil edilmiştir.

Hitit Şarkısı Vazo, el imalatı smoke camdan üretilmiştir. Vazo üzerindeki desenlerin tümü el işçiliği ile 24 ayar altın, platin ve eskitme boyalar kullanılarak dekorlanmıştır.

Üretimi 2.000 adetle sınırlıdır.

Çap : 23,7 cm
Yükseklik : 20 cm

% 100 el yapımıdır.
Ürünün Menşei : Türkiye
Temizleme Önerisi : Kuru bezle siliniz.


100% El Yapımıdır