SEPETİNİZDE ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR.

Mühürlü Vazo

10016140

Mühürlü Vazo Mühürlü Vazo
14.950,00 TL (KDV dahil perakende satış fiyatı)
Anadolu’da antik çağlarda ayrı dil ve kültürlere sahip insanların birbirlerini etkilediklerini kanıtlayan sanat eserlerinin başında gliptik* gelmektedir.

Ticaretle başlayan etkileşimle birlikte ihtiyacı hissedilen mühürler, günümüzden yaklaşık 9000 yıl önce ortaya çıkmıştır. İlk örnekleri kilden ve pişmiş topraktan yapılan mühürler, daha sonraları taşın basit, değerli veya yarı değerli pek çok cinsi ile birlikte maden, kemik, v.b. maddelerden de yapılmıştır.

Kullanım amaçlarının yanı sıra üzerlerinde betimlenen resimler ve yazılar açısından da birer belge niteliği taşıyan mühürler, temsil ettikleri uygarlıklara ait dini inançlar, sosyal ve kültürel yaşam ile ulaştıkları teknik seviye hakkında çok önemli bilgiler içerir.

Mühürlü Vazo üzerinde eski Anadolu üslubundaki silindir mühür baskısı dekorlanmıştır. Mühürde, tanrı betimlemeleri ve onları simgeleyen öğeler ve hayvanlar yer alır.

Mühürlü Vazo, el imalatı camdan üretilmiş, üzerindeki rölyef desenlerin tümü el işçiliği ile altın ve eskitme boya kullanılarak dekorlanmıştır. Alaşım metal parçaların üzeri sarı kaplamadır.

*Gliptik: sözcük anlamı boşaltmak, kazımak olup, mühür sanatında bir terim olarak kullanılır.

2.000 adetle sınırlıdır.

Çap : 18,5 cm
Yükseklik : 28 cm

% 100 el yapımıdır.
Ürünün Menşei : Türkiye
Temizleme Önerisi : Kuru bezle siliniz.


100% El Yapımıdır