SEPETİNİZDE ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR.

Güneş Saati Kağıt Ağırlığı

10016580

1.295,00 TL (KDV dahil perakende satış fiyatı)
ZAMANSIZ
Zaman, kainattaki tüm cisimlerin hareketleri esnasında birbirlerine göre konum değişikliğinin olması için belirli bir sürenin geçmesi olarak tanımlanırken, sosyal yaşam içerisinde zaman ve ölçüm konusu, eski çağlardan bu yana çok önemsenmiştir. Antik çağ döneminde yaşayan insanlar güneşi gözlemleyerek zamanı ve yönünü büyük bir ölçüde tanımlamıştır. Bununla beraber zaman-toplum ilişkisindeki temel merkezi kavram, zamanın ölçülmesi olmuştur.
Zaman kavramı, tarih boyunca felsefenin ilgi alanlarından biri olmasının yanı sıra matematik ve fizik çalışmalarının da önemli alanlarından biridir. Zaman-mekân konusu inanç, felsefe ve bilim alanlarında tarih boyunca tartışılan ve evrenin kavranması doğrultusunda çeşitli görüşleri bulunan konuların başında gelmektedir. Zamanın kavranması için birçok ölçüm şekli geliştirilmiştir.
Güneş Saati Kağıt Ağırlığı
Zamanı güneşin konumuna göre ölçmek ve zamansal kaynakları herkes için aynı olabilecek bir çerçeveye oturtma çabası, güneş saatlerinin oluşmasını sağlamıştır. Genel olarak kullanılan yatay güneş saati türlerinde, dikey olarak yerleştirilmiş bir çubuğun gölgesi, günün saatlerini gösteren yatay düzlemdeki kadrana düşer. Güneş gökyüzünde ilerledikçe, çubuğun ucu farklı saat çizgilerine denk gelecek şekilde hareket etmektedir. Helenistik dönemden itibaren başlayan güneş saati kullanımı, Bizans ve Osmanlı dönemlerinde de varlığını sürdürmüştür. Güneş saatleri, kent içinde gün boyu güneş görecek şekilde konumlandırılmış ve insanların kalabalıklar halinde gelebildiği, agora gibi kamu alanları tercih edilmiştir.
Güneş Saati Kağıt Ağırlığı, zamanın çoklu gösterim biçimine iyi bir örnek olan, saat işlevi yanı sıra gökbilim sembolleri ile burçlar kuşağının döngüsünü de temsil eden Prag’daki kilise duvarında bulunan gökbilim saatinden esinlenilerek oluşturulmuştur.
Güneş Saati Kağıt Ağırlığı üzerinde bulunan rölyef desenlerin tümü el işçiliği ile altın yaldız ve cam boyaları kullanılarak dekorlanmıştır.

Çap : 10 cm
Yükseklik : 5 cm

Ürünün Menşei : Türkiye