SEPETİNİZDE ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR.

Doğa Takvimi

10026006

7.450,00 TL (KDV dahil perakende satış fiyatı)
ZAMANSIZ
Zaman, kainattaki tüm cisimlerin hareketleri esnasında birbirlerine göre konum değişikliğinin olması için belirli bir sürenin geçmesi olarak tanımlanırken, sosyal yaşam içerisinde zaman ve ölçüm konusu, eski çağlardan bu yana çok önemsenmiştir. Antik çağ döneminde yaşayan insanlar güneşi gözlemleyerek zamanı ve yönünü büyük bir ölçüde tanımlamıştır. Bununla beraber zaman-toplum ilişkisindeki temel merkezi kavram, zamanın ölçülmesi olmuştur.
Zaman kavramı, tarih boyunca felsefenin ilgi alanlarından biri olmasının yanı sıra matematik ve fizik çalışmalarının da önemli alanlarından biridir. Zaman-mekân konusu inanç, felsefe ve bilim alanlarında tarih boyunca tartışılan ve evrenin kavranması doğrultusunda çeşitli görüşleri bulunan konuların başında gelmektedir. Zamanın kavranması için birçok ölçüm şekli geliştirilmiştir.
DOĞA TAKVİMİ
Doğa Takvimi, Anadolu’da kullanılan geleneksel takvimlerden biridir ve belli zamanlarda oluşabilecek doğa olaylarını gösterir. Geleneksel Takvimler, bilimsel veriler yerine, uzun yıllar boyunca doğa olayları, iklim koşulları vb. durumları gözlemleyerek oluşturulur ve köklü, zengin bir geleneğin ürünü olarak karşımıza çıkar. Koç katımının ne zaman yapılacağı, zemherinin ne zaman biteceği, hangi ürünün ne zaman ekileceği bu köklü geleneğin sonucunda oluşan takvime göre belirlenir.
Doğa Takvimi üzerinde bulunan desenler el işçiliği ile 24 ayar altın ve varak kullanılarak dekorlanmıştır.

Çap : 30 cm

Ürünün Menşei : Türkiye