SEPETİNİZDE ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR.

Dekoratif Küre Usturlap

10022850

525,00 TL (KDV dahil perakende satış fiyatı)
ZAMANSIZ
Zaman, kainattaki tüm cisimlerin hareketleri esnasında birbirlerine göre konum değişikliğinin olması için belirli bir sürenin geçmesi olarak tanımlanırken, sosyal yaşam içerisinde zaman ve ölçüm konusu, eski çağlardan bu yana çok önemsenmiştir. Antik çağ döneminde yaşayan insanlar, güneşi gözlemleyerek zamanı ve yönünü büyük bir ölçüde tanımlamıştır. Bununla beraber zaman-toplum ilişkisindeki temel merkezi kavram, zamanın ölçülmesi olmuştur.
Zaman kavramı, tarih boyunca felsefenin ilgi alanlarından biri olmasının yanı sıra matematik ve fizik çalışmalarının da önemli alanlarından biridir. Zaman-mekân konusu inanç, felsefe ve bilim alanlarında tarih boyunca tartışılan ve evrenin kavranması doğrultusunda çeşitli görüşleri bulunan konuların başında gelmektedir.
Zamanın kavranması için güneş taşı, güneş saati gibi ölçüm yöntemleri ile birlikte, gök cisimlerinin konumunu saptamaya yarayan, özellikle geceleri yıldızların gözlemlenmesi ve gündüzleri Güneş hareketlerinin takibini mümkün kılarak zaman ile ilgili problemlerin çözümünde kullanılan usturlap ve yer küresi ile gök küresini üç boyutlu olarak gösteren küresel usturlap gibi birçok ölçüm şekli geliştirilmiştir.
Zaman ve mekanın bütünlüğünü vurgulayan Zaman.sız serisi, Paşabahçe Mağazaları ustalığı ile zamanda yolculuğa çıkararak, anlamlı bir hediye olarak sunulmaktadır.

Çap : 7,5 cm
Yükseklik : 8,2 cm

Ürünün Menşei : Hindistan